Home/MUSTELA Musti тоалетната вода

MUSTELA Musti тоалетната вода

Musti тоалетната вода му дава посебна нота на свежина и нежност на вашето бебе, благодарение на суптилните цитрусни ноти и дискретниот мирис на јоргован и ружа.

Може да се користи секојденвно,  со  нанесување на косата, вратот и облеката.

Може безбедно да се користи од самото раѓање  (вклучително и кај предвремено родените бебиња).

Формулацијата е со 97% состојки од природно потекло, збогатена со екстракт од мед и камилица,  познати по својот смирувачки ефект.

Пакување: стаклено шишенце со прскалка, 50ml.

Title

Go to Top