Home/MUSTELA STELATOPIA® гел за туширање

MUSTELA STELATOPIA® гел за туширање

STELATOPIA® гел за туширање за лице и тело нежно ја чисти, а истовремено и ја штити кожата.

Веднаш ја смирува кожата, ги ублажува иритациите и непријатното чувство на затегање. Kожата станува нежна, мека и свиленкаста. Формулација за капење без солзи со физиолошка pH вредност.

Природни патентирани активни супстанции: дестилат од сончогледово масло кој ја смирува кожата и го надополнува недостатокот од липиди, кои се составен дел од кожната бариера; масло од органски одгледно Avocado Perseose® -помага да се зајакне и обнови надворешната бариера на кожата, оштетена кај атопичната кожа; Ши путер и глицерин од природно потекло. Формулацијата е без сапун. Се употребува од самото раѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња), па понатаму низ детската возраст.

Се размачкува низ раце и се нанесува на телото со нежна масажа. Се испира и телото се брише-тапка со мека крпа Може да се користи  секојдневно и во акутната фаза на воспалението.

Пакување: туба со капаче, 200ml.

Title

Go to Top