Home/MUSTELA HYDRA BÉBÉ® лосион за тело со органско авокадо

MUSTELA HYDRA BÉBÉ® лосион за тело со органско авокадо

HYDRA BÉBÉ® лосионот за тело со органско авокадо е наменет за секојдневна нега на телото.

Се користи од самото раѓање, па понатаму низ детската возраст (вклучително и кај предвремено родени бебиња). Ја зајакнува кожната бариера правејќи ја кожата хидрирана свиленкасто мека. Неговата флуидна структура и единствен мирис го прават омилен производ и кај родителите.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, сончогледово масло богато со стероли и незаситени масни киселини, витамин Е за заштита на кожата од надворешни влијанија и растителен глицерин кој го спречува непотребното губење на вода преку кожата.

Се нанесува наутро и навечер на телото со блага масажа за потполно задоволствo.  

Пакување: шише со пумпица, 300ml.

Title

Go to Top