Home/MUSTELA HYDRA BÉBÉ® крема за лице со органско авокадо

MUSTELA HYDRA BÉBÉ® крема за лице со органско авокадо

HYDRA BÉBÉ® крема за лице со органско авокадо е за секојдневна нега на кожата на лицето.

Се користи од самото раѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња), па понатаму низ детската возраст. Веднаш ја хидрира кожата и има долготраен ефект. Ја зајакнува кожната бариера правејќи ја кожата свиленкаста и мека.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, jојоба масло и витамин Е, кои ја штитат кожата од надворешни влијанија, правејќи ја хидрирана и мека, ши путерот ја омекнува, ја штити и ја храни надворешната кожна бариера.

Се нанесува наутро и навечер на лицето со блага масажа.

Пакување: туба со капаче, 40ml.

Title

Go to Top