Home/MUSTELA Cicastela

MUSTELA Cicastela

Mustela Cicastela – кремата за зацелување – против иритации, специјално дизајнирана за сува и осетлива кожа кај бебињата и децата.

Смирува, хидрира и ја обновува иритираната кожа. Лесната структора која не масти, остава нелеплив заштитен филм кој овозможува да се продолжи со облекување на бебето/детето веднаш по нанесување на кремата. Иделана за третирање на дневните кожни иритации кај бебињата и децата (гребаници, ирититана кожа, каснување од инсекти).

Се нанесува во тенок слој на иритираното место.

Пакување: туба со капаче, 40ml.

Title

Go to Top