Home/MUSTELA 2 во 1 гел за миење коса и тело со органско авокадо

MUSTELA 2 во 1 гел за миење коса и тело со органско авокадо

2 во 1 гелот за миење коса и тело со органско авокадо е идеален за секојдневна употреба за бебешката и детската кожа и коса, од самото раѓање (вклучително и за предвремено родени бебиња), па понатаму низ детската возраст.

Детално ги чисти и истовремено ги штити кожата и чувствителното теме на бебето и нежната кожа на детето. Ја смирува и хидрира кожата неутрализирајќи го ефектот на сушење на кожата после капење. Специјална формулација за капење без солзи. Практично пакување за патувања.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, растителен глицерин и благи сурфактанти за нежно чистење без исушување на кожата. Не содржи сапун.

Се прави пена на рацете и нежно се нанесува на косата и телото. Се плакне.

Пакување: туба со капаче, 200ml.

Title

Go to Top