Home/MUSTELA Хранлива Cold крема за лице со органски пчелин восок

MUSTELA Хранлива Cold крема за лице со органски пчелин восок

Хранлива Cold крема за лице со органски пчелин восок веднаш ја храни бебешката сува кожа на лицето и ѝ пружа долготрајна хидратација заштитувајќи ја од надворешните влијанија.

Се употребува секојдневно, совршено е погодна за новороденчиња, бебиња и мали деца (вклучително и за предвремено родени бебиња). Нејзината нежна и богата тесктура е идеална за нанесување и лесно продира во кожата.

Патентиран Дермо-Нутритивен комплекс од церамиди и Cold крема дополнет со екстракт од органски пчелин восок и органски одгледано Avocado Perseose® за исхрана и помош во одржувањето на природната бариера на кожата. Содржи и ши путер и природни масла богати со стероли и природни есенцијални масни киселини за исхранување и омекнување на кожата.

Се нанесува наутро и навечер на лицето, како и пред секое излегување надвор.

Пакување: туба со капаче, 40ml.

Title

Go to Top