Home/MUSTELA Смирувачки балзам за гради

MUSTELA Смирувачки балзам за гради

Смирувачки балзам за гради – ладното време и сувиот воздух во просториите можат да предизвикаат потешкотии во спиењето и немирен сон кај новороденчињата, бебињата и децата.

MUSTELA® Смирувачкиот балзам ќе пружи пријатно и релаксирачко чувство на бебето благодарејќи на екстрактите од природно потекло и освежувачки и прочистен мирис на бор. Клинички одкажана ефикасност на смирување и го опуштање на бебето пред спиење, спремајќи го за мирен сон.

Формулацијата содржи освежувачки мирис од бор (прочистен екстракт, кој не е алерген), органски одгледано Avocado Perseose®, ши путер и екстракт од мед – оставајќи ја кожата мека и хидрирана, а истовремено смирува, давајќи  пријатно и релаксирачко чувство преку целаноќ.

Лесната текстура е идеална за масажа и не остава лепливи траги.

Се нанесува во тенок слој со блага масажа на градите и грбот на бебето.

Пакување: туба со капаче, 40ml.

Title

Go to Top