Home/MUSTELA Пена шампон против теменици

MUSTELA Пена шампон против теменици

Пена шампон против теменици за миење на чувствителната коса и кожа на главата кај новороденчињата кој истовремено ја отстранува теменицата и спречува нејзина повторно појавување.

Нежно го чисти скалпот и може да се употребува од самото раѓање, вклучително и кај предвремено родените бебиња. Специјална формулација за капење без солзи.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, салицилна киселина (ßHA) која, како ексфолијант, која помага во отстранување на наслагите од себум. Антимикотик климбазол и благи сурфактанти кои нежно го чистат и спречуваат исушување на темето на главата. Не содржи сапун.

Се нанесува мало количество од шампонот на водена коса. Нежно се масира и се остава  1-2 минути. Потоа  внимателно се плакне.

Пакување: шише со пумпица, 150ml.

Title

Go to Top