Home/MUSTELA Минеларна вода со органско авокадо

MUSTELA Минеларна вода со органско авокадо

Мицеларна вода со органско авокадо е наменета за чистење на лицето и пеленската регија кај бебињата и децата (вклучително и кај предвремено родени бебиња), во еден чекор оставајќи ја кожата мека и мирисна.

Не остава лепливи траги и нема потреба од плакнење. Може да се користи секогаш кога не сте во можност да го искапете бебето/детето или пак само за освежување.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, алантоин, екстракт од лист од Aloe Vera, благи сурфактанти кои нежно ја чистат, а не дозволуваат сушење на нежната бебешка кожа.

Се нанесува со памукче на лицето, телото или пеленската регија, по потреба. Не се плакне.

Пакување: шише со пумпица, 300ml.

Title

Go to Top