Home/MUSTELA Благ шампон за коса 500ml

MUSTELA Благ шампон за коса 500ml

Благиот шампон за коса – нежно ја чисти косата и спречува да се замоткува и да се мрси.

Може да се користи од самото раѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња) и низ детската возраст. Идеален за секојдневно миење на бебешката и детската коса. Специјална формулација за капење без солзи.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, благи сурфактанти кои нежно чистат, спречувајќи исушување на кожата на главата. Eкстракт од камилица за омекнување. Не содржи сапун.

Се нанесува мало количество од шампонот на водена коса. Се масира главата, а потоа се плакне, оставајќи нежен мирис на косата.

Пакување: шише со капаче, 500ml

Title

Go to Top