Home/MUSTELA Благ шампон за коса 200ml

MUSTELA Благ шампон за коса 200ml

Благиот шампон за коса нежно ја чисти косата и спречува да се замоткува и да се мрси.

Може да се користи од самото раѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња) и низ детската возраст. Идеален за секојдневно миење на бебешката и детската коса. Специјална формулација за капење без солзи.

Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose®, благи сурфактанти кои нежно чистат, спречувајќи исушување на кожата на главата. Eкстракт од камилица за омекнување. Не содржи сапун.

Се нанесува мало количество од шампонот на водена коса. Се масира главата, а потоа се плакне, оставајќи нежен мирис на косата.

Пакување: шише со капаче, 200ml

Title

Go to Top