Home/MUSTELA Смирувачки балзам за брадавици

MUSTELA Смирувачки балзам за брадавици

Смирувачки балзам за брадавици – ја смирува и обновува кожата на брадавиците и ја одржува удобна во текот на доењето.

Посебно формулиран за заштита на осетливи брадавици им овозможува на мајките да уживаат во доењето. Балзамот е без мирис, а сите негови состојки се со растително потекло.

Органско маслиново масло со омега 6 и 9 како главна активан состојка заради своите хранливи својства. Растителен глицерин за хидратавија и заштита на кожата и Витамин Е како природен антиоксиданс.

Се нанесува во подебел слој на брадавиците по секој подој. Балзамот не треба да се исплакнува, тој ќе штити брадавиците до следното доење. Може да се нанесува по секој подој.

Пакување: туба со капаче, 30ml.

Title

Go to Top