Home/MUSTELA Серум за корекција на стрии

MUSTELA Серум за корекција на стрии

Серум за корекција на стрии – Овој серум делува на новонастанатите стрии балгодарејќи на големата хидрирачка моќ на активните супстанции.

Овој серум со клинички докажана ефикасност, ја јакне кожата, ја враќа еластичноста и го подобрува изгледот намалувајќи ја должината, ширината и изгледот на стриите. Може да се користи и во тек на бременоста и после породувањето. Има лесна гел текстура и брзо се впива.

Екстракт од масло од маракуја ја зајакнува еластичноста на кожата и ја прави мека и нежна. Масло од органски одгледано Avocado Perseose® кое содржи висока концентрација есенцијални масни киселини кои помагаат во обновувањето и одржувањето на хидролипидниот филм кој е ослабен во тек на бременоста Масло од органски одгледано авокадо и глицери од растително потекло.

Наутро и навечер се нанесува  со капалка на стриајат или на дланките па се масира стријата (д ане се нанесува на ожилок од царски рез). Времетраење на третман – 8 недели.

Пакување: стаклено шише со капалка, 45ml.

Title

Go to Top