Home/MUSTELA SUN CARE со SPF 50+ – 100ml

MUSTELA SUN CARE со SPF 50+ – 100ml

MUSTELA SUN CARE со SPF 50+ за заштита на чувствителната бебешка и детска кожа од сонце.

Mustela Sun care линијата е погодна за сите типови кожа, вклучувајќи ја и кожата многу чувствителна на сонце, склона кон алергии и атопичната кожа со егземи.

Комбинација на органски и минерални филтери ја прави ефикасана против UVB и UVA зрачењето. Специјална формулација која добро се поднесува, без додадени бои и мириси, стабилна и отпорна на вода и пот. Пријатната текстура која лесно се размачкува, не остава бели трагови и не ги иритира очите. Се употребува од самото раѓање (0+).

Се нанесува на лице и тело 20 минути пред кожата да се изложи на сонце. Се повторува по потреба, во интервали од неколку часа, а најдобро е и после капење и бришење.

Пакување: туба со апликатор и вакуум празнење (за комплетно искористување) 100ml за за тело

Title

Go to Top