• Силвертус сируп помага при:
  • Симптоматски третман на болка во грлото поврзана со мукозен секрет и кашлица
  • Го потпомага искашлувањето на секретот и ја ублажува иритацијата во грлото
  • Содржи природни екстракти кои ја штитат оралната мукоза од надворешни иритации и ја олеснуваат бронхијалната секреција
  • Екстрактот од мајчина душичка го смирува бронхијалниот спазам
  Има силно експекторантно и антисептично дејство
 • Силвертус спреј за грло, 30 мл
  • Содржи див синап, бел злез, сув прополис тилтриран на 10% галангин, колоидно сребро, есенцијални масла од еукалиптус и лимон
  • За симптоматски третман на иритација на грло поврзана со печење, гребење, болка и отежнато голтање
  • Присуството на екстракт од див синап помага да се врати гласот
  • Екстрактот од бел слез, ја обложува и штити оралната мукоза од надворешни иритации
  • Содржи и есенцијално масло од лимон кое има освежувачки ефект
 • Силвертус спреј за грло, за деца 30 мл
  • Силвертус спреј за грло, за деца, со вкус на јагода
  • За симптоматски третман на иритација на грло поврзана со печење, гребење, болка и отежнато голтање
  • Присуството на екстракт од див синап помага да се врати гласот
  • Екстрактот од бел слез, ја обложува и штити оралната мукоза од надворешни иритации
  • Содржи и есенцијално масло од лимон кое има освежувачки ефект
  Не содржи еукалиптус
 • Силвертус спреј за нос 30мл
  • Содржи морска вода, течен прополис, црна рибизла, етерични масла од еукалиптус и лимон, колоидно сребро
  • За симптоматски третман  при настинки и вируси
  • Морската вода прави деконгестија, додека течниот прополис има силно антимикробно и антиинфламаторно дејство
  • Екстрактот од црна рибизла има директен локален протективен ефект, додека колоидното сребро делува антимикробно
  • Содржи и есенцијални масла од еукалиптус и чајно дрво кои имаат освежувачки и смирувачки ефект и ги олеснуваат дишењето и кашлицата
 • Уроцист содржи уникатна комбинација од мечкино грозје, брусница, Д-маноза и бета-глукани за третирање и превенција на најчестите уринарни инфекции - циститис. Уроцист е високо ефикасно решение за сите симптоми на:
  • Често мокрење
  • Силно печење при мокрење
  • Болка при мокрење
  • Заматена урина
  • Појава на крв во урина
  Пакување: 15 таблети

Title

Go to Top